Wyprawka dla dziecka do żłobka – lista potrzebnych rzeczy

Rodzice coraz częściej decydują się zapisać dziecko do żłobka. Choć wiąże się z tym mnóstwo emocji i obaw, to należy też skompletować niezbędną wyprawkę. W związku z tym, że pójście do żłobka jest sytuacją stresującą dla dziecka i rodziców, przygotowaliśmy niezbędnik, czyli wszystko, co trzeba skompletować w wyprawce do żłobka dla Twojego maluszka.

Powrót mamy do pracy, czyli dziecko idzie do żłobka

Jeszcze kilka lat temu mamy nie decydowały się na szybki powrót do pracy po urodzeniu dziecka. Dziś kobiety chcą się rozwijać zawodowo, a posiadanie rodziny wcale nie jest przeszkodą. Istnieje wiele miejsc, w których kochające opiekunki troskliwie zadbają o dzieci w czasie, gdy ich rodzice pracują. Jednym z nich jest polecany i dobry żłobek Wilanów, który jako placówka edukacyjno-opiekuńcza dla najmłodszych dzieci dba o ich rozwój oraz motywuje do odkrywania świata i talentów.

Wyprawka do żłobka — lista rzeczy niezbędnych dla maluszka

W zależności od wybranej placówki, każda może wymagać dostarczenia nieco innych produktów w wyprawce, dlatego warto dopytać w siedzibie żłobka o szczegóły. Większość wymaga zgromadzenia w wyprawce dla maluszka:

  • co najmniej trzech kompletów ubrań na zmianę dopasowanych do sezonu i pogody w opisanym worku.
  • Papci z podeszwą antypoślizgową na zmianę lub skarpetek antypoślizgowych, by stopy dziecka czuły się swobodnie i wygodnie podczas różnych aktywności. Zbyt sztywne obuwie może powodować dyskomfort podczas zabawy czy siedzenia na podłodze. Najlepiej wybrać papcie z naturalnych i oddychających materiałów, które maluszek z łatwością założy samodzielnie.
  • Artykułów higienicznych: chusteczki nawilżane, pieluchy, ręczniczek do rąk, krem na odparzenia, szczoteczka i pasta do zębów oraz kubeczek.
  • Pościeli — kołdra, kocyk, poduszka i prześcieradło do spania.
  • Piżamki
  • Smoczka,
  • Kubek niekapek do wody jeżeli dziecko nie pije samo z kubeczka.
  • Kremy z filtrami przeciwsłonecznymi.
  • Paczka pieluch.
  • Raz w miesiącu 2 paczki mokrych chusteczek używanych przez dziecko jeżeli nie używa (alergia), a także paczkę wacików kosmetycznych, które można zmoczyć i wytrzeć dziecko.

Wyprawka dla noworodka — co jeśli czegoś zabraknie?

Spokojnie drogi rodzicu! W Greath Eight — polecanym żłobku zlokalizowanym w Wilanowie — doskonale zdajemy sobie sprawę, że pójście do żłobka wiąże się z mnóstwem emocji w waszej rodzinie. Nawet jeśli nie zapomnicie czegoś zabrać lub nie uda się zakupić przed pierwszą wizytą w żłobku, możesz nam donieść resztę wyprawki kolejnego dnia.

Wielu rodziców marzy o tym, by odpieluchować i odzwyczaić dziecko od smoczka przed posłaniem go do żłobka. Nie zalecamy jednak przyśpieszania tego procesu, ponieważ już samo pójście do żłobka i zmiana otoczenia będzie dla maluszka ogromnym źródłem stresu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, które polecamy, jest stopniowe podejmowanie kolejnych kroków, by odzwyczaić dziecko od smoczka i odpieluchować, gdy poczuje się ono w żłobku pewnie i komfortowo. Trzeba pamiętać, że może spokojnie się to stać kiedy dziecko ma 2,5 roku lub trochę później. Dziecko samo pokaże na to gotowość.

Wyprawka do żłobka — podsumowanie

Wyprawkę do żłobka można przygotować z wyprzedzeniem. Warto pamiętać, że czasem coś się rozleje, czasem dziecko pobrudzi się podczas zabawy, dlatego ubrania i inne elementy dziecięcej wyprawki do żłobka najlepiej podpisać. Dobrze jest też przewidzieć różne sytuacje z wyprzedzeniem. Szczególnie jesienią i zimą ubierać dziecku cieplejsze rajstopki oraz rękawiczki, szalik i czapeczkę, by mogło cieszyć się zabawą na śniegu. Przez cały rok dopasowywać ubiór do pogody. Natomiast wiosną i latem dobrze jest pamiętać o kapeluszu przeciwsłonecznym, który zabezpieczy przed promieniami słońca podczas aktywności na świeżym powietrzu czy zabawy na naszym placu zabaw.

Wyprawka do żłobka z pewnością różnić się będzie od tego, czy dziecko pójdzie do żłobka prywatnego, czy państwowego. Dobrym pomysłem jest podpisanie wszystkich przedmiotów dziecka.

Dzieci ze żłobka bawią się w czasie wolnym.