Rekrutacja i Adaptacja

Great Eight

Great Eight

Proces rekrutacji przebiega u nas niezwykle spokojnie,
powoli, bez pośpiechu:

  1. Zazwyczaj najpierw rozmawiamy przez telefon.
  2. Następnie ustalamy termin spotkania, na którym widzimy się z Państwem – najlepiej jeżeli na spotkaniu możecie być wszyscy razem – rodzice i dzieci.
  3. Spotykamy się w przedszkolu, uczestniczymy w zajęciach, czasem na kilkanaście minut, czasem na kilka godzin, kto ile może, ile chce danego dnia.
  4. Obserwujemy się, pytamy, odpowiadamy, wczuwamy jak się rozwija relacja.

Z doświadczenia z wielu adaptacji jesteśmy wstanie zaproponować pomysł na adaptację Państwa dziecka.

Do procesu adaptacji podchodzimy z wielkim sercem i dużą elastycznością. Naszych podejść jest całe mnóstwo; każda adaptacja jest inna, przecież adaptujemy za każdym razem inną małą osobę; każdy ma inne doświadczenia i preferencje. Nie mamy jednego przygotowanego formatu adaptacji… Nie „wpychamy” dzieci na siłę do przedszkola, nie mówimy, żeby przestało płakać – kiedy widzimy, że dziecko czuje się niepewnie, to widzimy i słyszymy jego niepokój. Dla każdego dziecka staramy się zbudować bezpieczną przestrzeń, w której będzie chciało nas poznać bliżej, otworzyć się na nas. Próbujemy w ciekawy sposób pokazać nasz świat i zaprosić do niego nową osobę. Wsłuchujemy się w potrzeby Rodziców, jeśli widzimy, że i Rodzice i dziecko potrzebują więcej czasu na adaptację – dostosowujemy się i wychodzimy naprzeciw tym potrzebom.

Dzień przedszkolaka

Warunkiem zagwarantowania miejsca w żłobku lub przedszkolu, jest podpisana umowa.
Proces adaptacyjny, możemy rozpocząć dopiero po jej podpisaniu.