Wilanów – Urokliwa dzielnica z niezwykłymi atrakcjami: Wizyta w Przedszkolu Great Eight

Wilanów jest jedną z urokliwych dzielnic Warszawy o intrygującej historii, wielu zabytkach, atrakcjach i pięknych rezydencjach. Znajduje się tam także niezwykła placówka opiekuńczo-wychowawcza z wyjątkowym podejściem do maluszków. Poznaj bliżej żłobek i przedszkole Great Eight.

Przedszkole i żłobek Great Eight – wymarzone miejsce dla Twojego dziecka

Wilanowskie Przedszkole i żłobek Great Eight znajduje się przy ulicy Sarmackiej i łączy domową atmosferę z profesjonalną opieką. Placówka ułatwia maluchom poznawanie świata, inspiruje i zachęca do jego odkrywania w bezpiecznej i przyjemnej atmosferze. Zajęcia w Great Eight odbywają się w kameralnych grupach, a przedszkolanki każdego dnia czytają dzieciom bajki i wierszyki. Wilanowski żłobek i przedszkole oferuje dzieciom także taniec, zajęcia z rytmiki, sensoplastykę, spotkania z teatrem, naukę języka angielskiego metodą immersyjną. Częste wycieczki pozwalają maluchom odkrywać intrygujące miejsca w Warszawie, a własny plac zabaw na Wilanowie sprawia, że dzieci często spędzają czas na świeżym powietrzu. W tym wilanowskim przedszkolu dzieci mają zapewnione zajęcia kreatywne, odwiedziny gości, naukę sprawczości i samodzielności oraz optymalny rozwój.

Historia Wilanowa

Zanim Wilanów stał się królewską dzielnicą, był osadą jakich wiele, zwaną Milanowem. Pierwsze dokumenty na temat tej miejscowości pochodzą z XIII wieku. Król Jan III Sobieski zainspirowany podróżami pragnął mieć pięknie położony dom z ogrodem, który nawiązywać miał do antycznej tradycji. Nazwał go Villa Nova, czyli Willanów, który później przekształcono na Wilanów. Po śmieci króla kolejni właściciele rozbudowywali rezydencję. W pierwszej połowie XVIII wieku Czartoryscy ufundowali budowę zajazdu, który wzniesiono na wprost kościoła ś. Anny. W XVII wieku przy drodze z Czerniakowa do Powsina powstała wielka kuźnia, później browar. W XX wieku w miejscu młyna parowego powstała gorzelnia, w 1935 roku fabryka przetworów owocowych. Piękny pałac w Wilanowie przyciąga mnóstwo odwiedzających, a w jego okolicach znajdują się także atrakcyjne zabytki i rezydencje, które warto zobaczyć.

Atrakcje w okolicy przedszkola Great Eight

Przedszkole Great Eight znajduje się w otoczeniu wielu punktów usługowych, restauracji, gabinetów kosmetycznych oraz centrów handlowych. Wilanów to zielone miejsce na mapie Warszawy z mnóstwem parków np. Park Serca Wilanów, Park Dolinka Służewska, Park „Lasek Brzozowy”, Park Moczydełko czy Park Przy Bażantarni. Nieopodal wilanowskiego przedszkola Great Eight znajdują się także kina, drewniana leśniczówka, głaz narzutowy „Mazur”, pomniki przyrody oraz plaża przy brzegu Wisły, gdzie można wybrać się na rodzinny spacer.

W okolicy przedszkola Great Eight zlokalizowanego przy ul. Sarmackiej w Warszawie znajdują się także place zabaw. Ten przy ul. Przyczółkowej 394 na „Plaży” Wilanów znajduje się w odległości około 15 minut spacerem. W podobnej odległości od placówki znajduje się także Zielony Plac Zabaw „Klucz Dóbr Wilanowskich” przy ul. Paprotki 35, a także plac zabaw przy ul. Stanisława Lentza. Nieopodal przedszkola, przy ul. Sarmackiej 28 znajduje się sala zabaw Boom Club.

Dlaczego warto zapisać dziecko do Przedszkola Great Eight

Wybór placówki wczesnej edukacji dla dziecka to bardzo ważne zadanie. Zadaniem żłobka i przedszkola jest angażowanie i zachęcanie maluchów do udziału w zajęciach rozwojowych, które przygotują do edukacji w szkole oraz dorosłego życia. Istnieje wiele korzyści z posłania malucha do żłobka. Wyliczyć wśród nich można rozwój umiejętności społeczno-emocjonalnych, czytanie, pisanie, poznawanie zasad matematyki. Dwujęzyczne przedszkole w Wilanowie to lepszy start dla dzieci. Placówka zaprasza maluchy w wieku 2-6 lat. Rozwija ich talenty oraz zachęca do budowania pewności siebie i podejmowania decyzji.

Przedszkole Great Eight czynne jest w godzinach 7:30-18:00, a uczęszczające do niego maluchy mogą otrzymać świadczenie żłobkowe. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://greateight.pl/

Obraz Brigitte Werner z Pixabay
Wilanów