Ranking przedszkoli w Wilanowie

Dobre przedszkole dla dziecka to inwestycja w jego przyszłość. Rodzice z Warszawy i okolicznych miejscowości długo zastanawiają się nad wyborem odpowiedniej placówki. W przedszkolach publicznych mimo, że są miejsca dzieci są w grupach po 25 dzieci na jednego nauczyciela. Co zupełnie uniemożliwia pracę indywidualną z dzieckiem oraz opieka stawia na przetrwanie opiekuna niż rozwój dziecka. Dlatego większość rodziców rozważa wybór najlepszego niepublicznego przedszkola na Wilanowie dla swojej pociechy. Przygotowaliśmy ranking przedszkoli na Warszawskim Wilanowie, aby ułatwić im zadanie.

1. Przedszkole Great Eight

Przedszkole Great Eight na Warszawskim Wilanowie to wyjątkowa placówka edukacyjna, która powstała z miłości do dzieci. Wyróżnia ją rodzinna atmosfera z troskliwą opieką oraz wiele rozwijających aktywności, dzięki którym maluszki wyrastają na szczęśliwych i ciekawych świata ludzi. Przedszkole w Wilanowie Great Eight jako jedne z nielicznych posiada własny plac zabaw na zewnątrz. Dwujęzyczne przedszkole ułatwia dzieciom rozwój ich potencjału oraz uczy je samodzielności i sprawczości. Rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci poprzez zajęcia plastyczne, artystyczne i muzyczne oraz wycieczki, czy odwiedziny wyjątkowych gości takich jak alpaki, psy, pszczoły, koty czy króliki. Wilanowskie przedszkole Great Eight zlokalizowane jest przy ul. Sarmackiej 6 LNM1, do którego wejście znajduje się od Osi Królewskiej domofon 29.

2. Przedszkole CreativeKids

Kolejnym przedszkolem na naszej liście jest CreativeKids, które podobnie jak placówka powyżej, dba o wielokierunkowy rozwój i wszechstronność dzieci. Oferuje codzienne zajęcia dydaktyczne oraz z języka angielskiego, a także naukę czytania i pisania, taniec nowoczesny, zajęcia artystyczne, muzyczne i rytmikę, gimnastykę czy logorytmikę. W jego ofercie znajdują się również wycieczki krajoznawcze, popołudniowe warsztaty i koła zainteresowań. Przedszkole CreativeKids usytuowane jest w Wilanowie przy al. Rzeczypospolitej 10 lok. 60.

3. Przedszkole Chatka Małolatka

Niepubliczne przedszkole Chatka Małolatka wykorzystuje metodę pedagogiki zabawy, aby zainspirować dzieci do zdrowego trybu życia. A poza zabawą i nauką uczy również relaksu i zachęca spędzania czasu na dworze. Proponuje maluchom zajęcia podstawowe – edukacyjne, sportowe, plastyczne, relaksacyjne, matematyczne, twórcze i ekologiczne, a także rytmikę, logopedię, warsztaty z historii sztuki oraz wycieczki i spotkania okolicznościowe. Dzieci mogą skorzystać w tej placówce z zajęć płatnych dodatkowo – języka angielskiego, tańca, warsztatów sportowych czy lekcji gry na pianinie. Wilanowskie przedszkole Chatka Małolatka położone jest przy ul. Królewicza Jakuba 28.

4. Przedszkole Frajda

Niepubliczne Przedszkole Frajda to kolejna w naszym rankingu wilanowskich przedszkoli placówka z własnym placem zabaw i ogrodem. Zatrudnia kucharza, który na miejscu przygotowuje zdrowe i smaczne posiłki dla maluchów. To przedszkole w Warszawskim Wilanowie poza zajęciami wychowawczo-dydaktycznymi proponuje dzieciom także aktywności plastyczne, manualne, techniczne, muzyczne i plastyczne, zajęcia matematyczne i przyrodnicze, edukację językową oraz zabawy rozluźniające i wyciszające. Niepubliczne przedszkole Frajda znajduje się przy ul. Wiertniczej 76.

5. Przedszkole Zebra

W naszym zestawieniu wilanowskich przedszkoli znalazło się również Przedszkole Zebra. To kolejna placówka, w której dobro, edukacja i wszechstronny rozwój dziecka są najważniejsze. Każda grupa ma dwie wychowawczynie: polskojęzyczną i angielskojęzyczną. Wilanowskie przedszkole Zebra oferuje dzieciom wychowanie przedszkolne na najwyższym poziomie, zajęcia ruchowe oraz mnóstwo zajęć muzycznych (w tym naukę gry na fortepianie, cymbałkach czy instrumentach perkusyjnych). Przedszkole Zebra zlokalizowane jest przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 6 lok. U3.

6. Wilanowskie Przedszkole Językowo-Artystyczne

Kolejną placówką opiekuńczo-edukacyjną w Wilanowie jest Wilanowskie Przedszkole Językowo-Artystyczne, które wykorzystuje różnorodne pomoce dydaktyczne, metody pracy i techniki, by przygotować dzieci do szkoły. Wilanowskie przedszkole mieści się przy ulicy Sarmackiej 1a lok.2.

Liczba przedszkoli w Wilanowie

Wilanów to jedna z dzielnic Warszawy, którą zamieszkuje niemal 45 tysięcy mieszkańców. Tak duża liczba mieszkańców, że zapotrzebowanie na żłobki i przedszkola jest ogromne. A również rodzice i opiekunowie spoza Warszawy, którzy pracują w tej dzielnicy, chętnie zapisują swoje dzieci do przedszkoli w Wilanowie. Razem z punktami przedszkolnymi w Warszawskim Wilanowie znajdziemy około 70 przedszkoli, w tym 7 placówek publicznych.

Przedszkole publiczne czy niepubliczne w Wilanowie – które wybrać?

Poszukując przedszkola na Wilanowie, wielu rodziców i opiekunów dzieci zastanawia się, która placówka będzie lepsza dla ich pociech. Istnieje tylko 7 przedszkoli publicznych w tej dzielnicy Warszawy i ponad 50 przedszkoli prywatnych w Wilanowie. Istnieją także tzw. punkty przedszkolne. W związku z tym większość rodziców zapisze dzieci do przedszkoli niepublicznych. Jakie są różnice pomiędzy tymi placówkami?

Przedszkola publiczne najczęściej przyjmują dzieci powyżej 3 roku życia i zapewniają im edukację oraz zajęcia podstawowe. Placówki publiczne prowadzone są przez gminy. W tego typu placówkach dzieci przebywają bezpłatnie ale dodatkowo trzeba zapłacić za wyżywienie lub komitet rodzicielski. Ale nadal największą wadą są duże grupy dzieci i mała liczba personelu.

Przedszkola niepubliczne stawiają na niewielkie i kameralne grupy, a ich sale i place zabaw są zdecydowanie lepiej wyposażone. Przyjmują dzieci w wieku od 2 do 6 lat Poza tym przedszkola prywatne w Wilanowie i całym kraju podlegają większej liczbie wymogów i restrykcji niż przedszkola publiczne. Placówki prywatne są płatne, a czesne w przedszkolach niepublicznych w Wilanowie może się różnić w zależności od wielu różnych czynników. Przedszkola prywatne stwarzają optymalne warunki do rozwoju dzieci i proponują bogatą ofertę zajęć rozwojowych z różnych dziedzin.

Ile kosztuje prywatne przedszkole w Warszawie?

W zależności od placówki czesne w prywatnym przedszkolu w Wilanowie wynosi od 1500 do 2000 zł miesięcznie. Do tego trzeba doliczyć opłatę wpisową, opłatę na wyżywienie, opłatę za podręczniki oraz zajęcia dodatkowe i wycieczki.

Renata

Pałac w Wilanowie